Chieftec захранващ блок SPX-1200-FC STEALTH 80+ Platinum
142.12  с ДДС / 277.95 лв.
Време на доставка: 10 дни
Времето за доставка е 10 - 12 дни
Налично за предварителни продажби
Description:
CHIEFTEC Stealth
The CHIEFTEC Stealth series power supplies are compliant with the Intel ATX 12V 3.1 standard and support PCIe GEN5, offering certified 80PLUS Platinum efficiency. They deliver premium performance and stability essential for high-end systems. The series focuses on a competitive price-to-performance ratio of up to 1200W while maintaining proven CHIEFTEC quality. The Stealth series features an LLC Half-Bridge DC-to-DC конвертор for improved power efficiency and stability. It utilizes premium Japanese capacitors for increased durability and reliability. A fully modular design with long, ultra-soft, die-stamped cables simplifies cable management, reduces clutter, and streamlines installation. Additionally, a quiet 135mm fan with a fluid dynamic bearing (FDB) optimizes the balance between cooling performance and noise levels. The Stealth series is your reliable solution for all your computing needs, equipped with all the latest protection and safety features.